• جمع: 0 ریال
    • جمع: 0 ریال

مترو اصفهان

مترو اصفهان
2341

مترو اصفهان

شهروندان اصفهانی عزیز که غالبا در شمال شهر ساکن هستند این روزها می تواند در ساعت اولیه روز تا ساعت میانی از مترو برای تردد استفاده نمایند.

متروی اصفهان بعد از سال ها انتظار به بهره برداری رسید و ایستگاه های قدس تا تختی آماده خدمت رسانی به همشهریان گرامی می باشد . 

ساعت کار مترو هم اکنون از ساعت 7 صبح  تا 15 بعد از ظهر می باشد که امید است با برنامه ریزی و اقدامات لازم در آینده نه چندان دور افزایش یابد. اولین قطار مترو ساعت 7 صبح از ایستگاه حرکت کرده و پس از آن هر 30 دقیقه یکبار ،یک قطار شروع به حرکت می کند ، بدیهی است همشهریان با توجه به فاصله 30 دقیقه ای بین تردد هر قطار تا قطار بعدی، می بایست به گونه ای برنامه ریزی داشته باشند که در ساعت مقرر در ایستگاه باشند. از نکات دیگر در ساعت حرکت و تردد قطارها ، زمان بندی دقیق قطارها می باشد که این امر قابلیت اطمینان و اتکا مناسبی را برای برنامه ریزی شهروندان فراهم می نماید به طور مثال قطاری که ساعت 10 از ایستگاه قدس که مبدا حرکت است به راه می افتد راس ساعت 10:10(شاید تنها با تنها چند ثانیه اختلاف) به ایستگاه علیخانی در فلکه مطهری ملکشهر می رسد  و قطار بعدی 10:40 دقیقه خواهد آمد.

ایستگاه هایی که هم اکنون راه اندازی شده و قابل استفاده می باشد از ایستگاه قدس واقع در شهرک قدس در نزدیک تقاطع خیابان امام خمینی و خیابان بهارستان غربی  شروع می شود. دو ایستگاه در خیابان بهارستان غربی با توجه به طول زیاد این خیابان وجود دارد تا به ایستگاه مفتح واقع در چهارراه مفتح ملکشهر می رسد پس از آن نوبت به ایستگاه شهید علیخانی درفلکه اصلی ملک شهر می رسد و قطارها از آنجا راهی ایستگاه جابر در خیابان شهید عادل پور می شوند این ایستگاه در انتهای خیابان شهبازی جنوبی در کنار شهرداری منطقه هشت اصفهان قرار گرفته است و فاصله کمی تا خیابان جابر انصاری دارد. پس از ایستگاه جابر نوبت به ایستگاه کاوه در نزدیک ترمینال کاوه می رسد  بعد از آن ایستگاه شهید چمران است و سپس ایستگاه باهنر که مسیر تردد برای افرادی می باشد که قصد دارند به سمت میدان قدس( طوقچی) میدان احمد آباد و بزرگمهر بروند. پس از ایستگاه باهنر ایستگاه شهدا و در انتهای مسیر کنونی ایستگاه تختی  می باشد.

با توجه به مسیرهای کنونی ، و ساعت تردد ، واگن های مترو شلوغ نیست و تقریبا همیشه و در هر ایستگاهی که مسافران سوار شوند ، صندلی خالی برای نشستن وجود دارد

به امید آنکه هر چه زودتر سایر ایستگاهها به بهره برداری رسیده و بار ترافیکی شهر تا حدودی بر دوش مترو قرار بگیرد و همچنین از آلودگی هوای شهر کاسته شود.

(تصویر از درگاه اینترنتی شهرداری اصفهان)


ارسال نظرات

توضیحات خود را در این قسمت بنویسید

تعداد نظرات ۰

    بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
    طراحی و توسعه توسط فناوری اطلاعات رایساز